Chaminade Track & Field

2012 Track & Field Team Results
 

Meet Assignments

Meet Results / Information Date Boys Team Finish Girls Team Finish
Final
3/1
4
Delphic Meet @ Notre Dame HS
Meet Results in Excel format .xlsx
Mar. 15 4th Place 3rd Place
Rainout Eagle Invitational @ Chaminade HS
Click to go to Eagle Inv. Information
Mar. 17 Rainout Rainout
Final
3/1
4
Delphic Meet @ Oaks Christian
Meet Results in .PDF format
Chaminade Team Splits
in Excel format .xlsx
Mar. 22 5th Place 2nd Place
Final
3/
28
Mt. SAC Invitational
Meet Results in .PDF format
Mar. 30 ---- ----
Final
4/3
Delphic Meet @ Notre Dame HS
Meet Results in Excel format .xlsx
Apr. 4 3rd Place 2nd Place
Final
4/15
Delphic Meet @ Chaminade HS
Meet Results in Excel format .xlsx
Apr. 19 1st Place 3rd Place
Final
4/25
Delphic Meet - Phil Berk Invitational
@ Harvard-Westlake HS

Meet Info in .PDF format
Chaminade Team Splits in Excel format .xlsx
Apr. 28 2nd Place 3rd Place
Final
5/3
Delphic Meet @ Chaminade HS
Meet Results in Excel format .xlsx
May 3 3rd Place 3rd Place
Final
5/3
Hornet Invitational
@ Laurel Hall School

Meet Results in .PDF  format
May 4 6 Boys - 3rd
7 Boys - 1st
8 Boys - 1st
6 Girls - 1st
7 Girls - 1st
8 Girls - 1st
Final
5/8
Delphic Meet @ Harvard-Westlake HS
Meet Results in Excel format .xlsx
May 9 3rd Place 3rd Place
Final
5/8
VCSP League Championship
@ Chaminade HS

Meet Information Posted 4/25
May 12 JV Boys - 1st
Var Boys  - 1st
JV Girls - 1st
Var Girls - 1st
Final
5/13
Delphic League Championships
@ Harvard-Westlake HS
Individual Results
Meet Results in Web
Team Results
Meet Results in Web
May 15 3rd Place 3rd Place


Yellow = Delphic League Meets
Orange =  Invitational & Open Meets
Green = Valley Catholic League Meet
 

CHAMINADE BECOMES VCSP LEAGUE CHAMPIONS

Congratulations to the JV Boys, JV Girls, Varsity Boys
and Varsity Girls on First Place Finishes at the
 Valley Catholic Sports Program Track & Field Championship.

JV Girls Division Champions
Stephanie Ciceri - 400m, Long Jump, 4x100 Relay, 4x400 Relay
Kalani Wright - Shot Put
Alex Patierno - 4x100 Relay, 4x400 Relay
Catherine Campbell 200m, 4x100 Relay, 4x400 Relay
Maddie Khoury- 1200m
Mia Rotella - 4x100 Relay, 4x400 Relay
JV Boys Division Champions
Justin Thomas - 100m, 200m
Hayden Smart - 800m
Varsity Girls Division Champions
Julia Haber - 100m, Shot Put, 4x100 Relay
Isabelle Bryan - 200m, Long Jump, 4x100 Relay,
Chiara Adendorff - 400m, 800m, 4x100 Relay
Charlotte Powers - 1600m, 4x400 Relay
Brittany Balouzian - 4x400 Relay
Avery Tronson - 4x400 Relay
Alexa Poudyal - 4x400 Relay
Varsity Boys Division Champions
Dymond Lee - 400m, Long Jump, 4x100 Relay
Alex Morales - Shot Put
Anthony Tucker - 100m, 200m, 4x100 Relay
Julian O'Neill - 800m
Austin Noll - 4x100 Relay, 4x400 Relay
Dasaan Jabari - 4x100 Relay, 4x400 Relay
Kieran Moutes-Lee - 4x400 Relay
Tucker MacMeekin - 4x400 Relay

Congratulations to Chaminade on a great finish at the Hornet Invitational!

1st Place Finishes to 6th Girls, 7 Girls, 7 Boys, 8 Girls, 8 Boys

New Hornet Invitational Meet Records:
Brittany Blackwell - 800 meter 2:35.8
Julia Haber - Shot Put  36' 7"
Kalani Wright - Jr. Javelin 65'

Back to Track and Field          Back to Middle School Athletics HOME